Torba zakupowa
jest pusta

Suknie ślubne i dodatki ślubne


Większość dziewcząt marzy o takim dniu, w którym widzi siebie przed ołtarzem, w pięknej, romantycznej sukni, z ukochanym mężczyzną przy boku. Ślub to na pewno jedno z największych i niepowtarzalnych przeżyć, a każda z nas chciałaby wyglądać w tym dniu wyjątkowo, olśniewająco, bo prawda jest też taka, że na pannę młodą zwrócone są tego dnia wszystkie oczy.

Warto przejrzeć najnowszą prasę ślubną, katalogi z sukniami ślubnymi, poradzić się w salonach, lub stworzyć w swojej wyobraźni wymarzoną dla nas suknię. Bo każda z nas marzy, by w tym dniu wyglądać najpiękniej i tak samo się czuć. Suknię ślubną możemy kupić gotową w salonie, bądź też uszyć nową od podstaw. Plusem kupna w salonie jest najczęściej możliwość doboru dodatków ślubnych, welonu, rękawiczek, bielizny, a nawet butów.
Możemy również suknię wypożyczyć, unikamy wówczas kłopotu co z nią zrobimy po naszym ślubie.

O ile to możliwe, suknię ślubną najlepiej przymierzać już ze wszystkimi dodatkami. Warto też pozostawić ją jak najdłużej w salonie, będziemy mieć pewność, że była dobrze przechowywana, nie zagniecie się, nie pobrudzi.
W wyborze idealnej dla nas sukni ślubnej polecam kierować się raczej typem naszej sylwetki i urody, a w późniejszej kolejności panującą modą.
Panie, które mają jasną alabastrową cerę, wg mnie powinny wybierać suknie białe, a te, które zostały obdarzone ciepłym odcieniem karnacji, mogą zdecydować się na suknię w innym kolorze, czyli ecru bądź złotobeżowym.

Rynek ślubny jest obecnie nasycony różnego rodzaju sukniami ślubnymi, mamy tu ogromny wybór.
Klasyczne, czyli modne zawsze – proste, eleganckie, delikatnie podkreślające sylwetkę, na ramiączkach, lub z gorsetem, białe, ecru, złotobeżowe.
Jeśli odznaczamy się bardziej romantycznym charakterem, odpowiednią suknią ślubną może być suknia z falbanami, złożona z wielu warstw, szeroka. Falbany nadają sylwetce lekkości, pięknie układają się w ruchu, jednak najlepiej pasują osobom szczupłym.

Suknia ślubna - model klasyczny  Suknia ślubna z falbanami

Do sukni ślubnej dopasowujemy welon, kierując się zasadą, że im suknia jest bardziej ozdobna, tym welon powinien być skromniejszy. Jeśli wybieramy suknię z odkrytymi ramionami, polecam dopasować do niej welon długi, upięty pod kok, lub na czubku głowy, jeśli zamierzamy do momentu przysięgi małżeńskiej mieć twarz okrytą np. mgiełką tiulu.
Niektóre Panny Młode zamiast welonu wybierają sam stroik, diadem, woalkę, bądź kapelusz. Kapelusz będzie najlepiej komponował się z prostą, bez ozdób suknią.

Bardzo ładnym dodatkiem nadającym delikatności naszej kreacji, mogą być rękawiczki, uszyte z atłasu czy jedwabiu dobrane oczywiście odcieniem takim samym jaki będzie miała nasza suknia. Jeśli wybierzemy suknię ślubną bez rękawów, radziłabym do niej założyć rękawiczki długie, lub półdługie, natomiast w przypadku sukni z krótkim rękawkiem, rękawiczki krótkie lub półdługie. Do sukni z długim rękawem, rękawiczek raczej nie polecam, stworzą w tym połączeniu niepotrzebny przepych.
Bardzo ładnie wyglądają również „rękawiczki” bez palców, lub trzymające się jedynie za pomocą małej obrączki połączonej z rękawiczką, umieszczonej zazwyczaj na palcu środkowym dłoni.

Rękawiczki ślubne długie Rękawiczki ślubne półdługie Rękawiczki ślubne krótkie Rękawiczki ślubne z Rękawiczki ślubne bez palców

Buty dobieramy tak aby były wygodne, muszą przecież służyć nam przez całą noc.
Obcas musi być tak dopasowany, by sukienka sięgała około 2 cm ponad ziemię i oczywiście nie za wysoki, jeśli mamy niskiego partnera. Jeśli na co dzień nie nosimy butów na szpilkach, do ślubu wybierzmy raczej mały obcas lub buty całkiem płaskie.
Jeśli jednak zaryzykujemy i wybierzemy wyższy, zwracajmy uwagę, by nie był to obcas dłuższy niż góra 8cm. Jeśli chodzi o materiał, z którego wykonane będą nasze buty, to też wszystko zależy od nas.
Buciki wykonane z satyny są na pewno tańsze niż buty ze skóry, dlatego należy zastanowić się czym tak naprawdę chcemy się kierować przy ich wyborze.
Najważniejsze aby nam się podobały i były dla nas wygodne.

Buty ślubne Buty do ślubu Buty ślubne Buty do ślubu Buty do ślubu

Sprawdź inne artykuły dotyczące tematyki ślubnej »Wróć
Zaloguj się | Załóż konto | Regulamin Galerii       Pomoc | Newsletter        Linki | O Galerii | O mnie | Media | Napisz do mnie
Płatności obsługuje - platnosci.pl (PayU S.A.)

copyright © 2012 GaleriaŚlubna.com
Miejsce, gdzie Piękno i Styl są pod kontrolą Artysty!

kolczyki do ślubu, bransoletka do ślubu, naszyjnik do ślubu, Swarovski, biżuteria srebrna, biżuteria ślubna, komplet biżuterii ślubnej, galeria ślubna,
srebrna biżuteria do ślubu, kamienie szlachetne, perły Swarovski, perły naturalne, kryształ górski, opaski ślubne z kryształami i perłami, kryształy Swarovski, stroiki ślubne, spinki ślubne do włosów