Torba zakupowa
jest pusta

Perły - wierzyć w przesądy?


Nie wiadomo skąd się wzięły w Polsce przesądy o perłach, które przynoszą łzy, smutek i pecha. Perły są niezmiennie piękne dlatego coraz częściej kobiety przełamują stereotypy i nie wierząc w przesądy, wybierają na swój ślub właśnie biżuterię z pereł. Perły przywodzą na myśl określenie perfekcji i są synonimem najwyższej doskonałości. Występują w wielu kolorach, więc mamy spory wybór, jeśli zdecydujemy się na biżuterię z ich wykorzystaniem.
Perły są doskonałym akcentem stroju ślubnego, białe pięknie komponują się ze śnieżnobiałą suknią ślubną, a złote, czekoladowe, czy kremowe, ślicznie będą współgrały z suknią w kolorze écru.

W starożytnej Grecji perły były symbolem Afrodyty – bogini kwiatów, piękna i miłości, która wg jednego z mitów wyłoniła się z piany morskiej, a rozproszone wówczas krople wody zamieniły się w perły. W starożytności perłom przypisywano nawet szczególne właściwości i dużą moc. Stanowiły nie tylko ozdobę, ale były traktowane jako amulety czy symbole. Uważano nawet, że perły chronią przed urokami, złymi spojrzeniami oraz umożliwiają przepowiadanie przyszłości.
Legenda hinduska mówi, że Bóg ognia, niebios i słońca – jedno z wcieleń Wisznu, Kriszna, w dniu ślubu swojej córki zanurzył się w morskiej głębinie, aby przyozdobić pannę młodą w to co przyroda ma najpiękniejszego i najczystszego, czyli perły. W ten sposób stały się one tradycyjną ozdobą panny młodej.
Zdaniem Pliniusza Starszego (I w. n.e) perły były najwartościowszym towarem świata, a wiele europejskich krajów zabroniło noszenia pereł i ozdabiania nimi strojów, innym niższym stanom.
Uznawane były za dar od Boga zsyłany władcom i służyły do ozdabiania ich szat, butów, a nawet sznurowadeł. W średniowieczu traktowane były jako symbol miłości boskiej, dlatego przyozdabiano nimi przedmioty liturgiczne. Obok złota, były najcenniejszym łupem złodziei.
W czasach rewolucji francuskiej nastąpiło bardzo duże ożywienie w handlu perłami. Wówczas były one uznawane za symbol prestiżu, a ich posiadanie kojarzyło się z bogactwem i wysoką pozycją w społeczeństwie. Zaczęto również ozdabiać nimi przedmioty użytkowe: lustra, wazony, bogate, wytworne suknie ślubne. Perły ozdabiały garderoby najważniejszych ówczesnych dam.
Od najdawniejszych czasów perły były jednymi z najcenniejszych klejnotów, a ich wartość i urok przyrównywano nawet do kamieni szlachetnych, np. diamentów, czy szmaragdów.

Zatem nie bójmy się pereł, bo możemy stracić szansę na posiadanie w tym wyjątkowym dla nas dniu, pięknej biżuterii z naszych marzeń :)
Jeśli uznawać perły za łzy, to tylko i wyłącznie z radości i szczęścia. A przecież wstępując w związek małżeński myślimy tylko o szczęściu, które jest przed nami, oraz życiu w radości, odrzucamy wszelkie smutki.
I żadne „koraliki” nie mogą nam tego zakłócić. To tylko biżuteria, ważny dodatek, uzupełnienie, ale to my jesteśmy kowalami własnego losu :)

Sprawdź inne artykuły dotyczące tematyki ślubnej, z pewnością Cię zaciekawią.Wróć
Zaloguj się | Załóż konto | Regulamin Galerii       Pomoc | Newsletter        Linki | O Galerii | O mnie | Media | Napisz do mnie
Płatności obsługuje - platnosci.pl (PayU S.A.)

copyright © 2012 GaleriaŚlubna.com
Miejsce, gdzie Piękno i Styl są pod kontrolą Artysty!

kolczyki do ślubu, bransoletka do ślubu, naszyjnik do ślubu, Swarovski, biżuteria srebrna, biżuteria ślubna, komplet biżuterii ślubnej, galeria ślubna,
srebrna biżuteria do ślubu, kamienie szlachetne, perły Swarovski, perły naturalne, kryształ górski, opaski ślubne z kryształami i perłami, kryształy Swarovski, stroiki ślubne, spinki ślubne do włosów