Torba zakupowa
jest pusta

Kolory biżuterii ślubnej a kolory sukien ślubnych


Biżuteria ślubna jest nie tylko dodatkiem, ale bardzo ważnym elementem stroju Panny Młodej, podkreślającym Jej delikatność, subtelność i naturalne piękno, sprawiającym, że czuje się wyjątkowo. Stanowi piękne uzupełnienie każdej sukni ślubnej. Ważnym czynnikiem przy wyborze biżuterii ślubnej jest również kolor sukni ślubnej, w której wystąpimy w tym ważnym dla nas dniu. Najczęściej spotykanymi na rynku ślubnym kolorami sukien, są: biel, ecru, beż, lub połączenie wyżej wymienionych z kolorowymi akcentami. Kolor sukni ślubnej jest również ważnym czynnikiem przy wyborze biżuterii.

Suknia biała – pasują do niej praktycznie wszystkie kolory: biel, odcienie perłowe, kremowe, kość słoniowa, a także bardziej zdecydowane (połączenia wyżej wymienionych kolorów z ciemniejszymi), lub też samo złoto, czy też biżuteria przykładowo w kolorze jasno różowym, jasno błękitnym, itp. Bardzo ładnie wygląda biżuteria w połączeniach np. biel – delikatny róż, biel – delikatny błękit, czy biel z delikatnym beżem.

Suknia écru – jest to odcień sukni ciepły, dlatego najlepiej aby w takim samym odcieniu była biżuteria ślubna, czyli w kolorze złotym, écru, jasnym écru. Nie wybierajmy w tym przypadku bieli. Do takiej sukni z pewnością będą pasować wszelkiego rodzaju kryształy, są uniwersalne i ładnie komponują się praktycznie z każdym kolorem sukni.

Suknia beżowa – do takiego koloru możemy dobrać bardziej zdecydowane i ciemniejsze odcienie: écru, krem, beż, a nawet w połączeniu z brązem. W tym przypadku staramy się również unikać bieli, natomiast jak najbardziej odpowiednie będą kryształy.

Suknia z kolorowymi dodatkami – suknie ślubne, które w ostatnim czasie stają się coraz modniejsze, z wyraźnym, bardziej zdecydowanym kolorystycznie akcentem (np. bordowe róże dopięte u dołu białej sukni ślubnej, itp.).
Biżuterię ślubną możemy dobrać do koloru lub odcienia akcentów (o podobnej lub takiej samej kolorystyce). Na przykład do wspomnianej sukni białej z bordo, możemy z powodzeniem dobrać biżuterię ślubną połączoną z kolorem bordowym (np. naszyjnik ślubny, bransoletka ślubna, czy kolczyki ślubne biało bordowe, kryształowo bordowe, itp. lub z odcieniami bordo). Piękną kolorystyką może być również delikatna zieleń (peridot), lub bardziej zdecydowana zieleń butelkowa (emerald), delikatny lekko zmatowiony róż (rose water opal), lub delikatny róż w kolorze silk, albo light rose.

Jeśli mamy wątpliwości jaka kolorystyka będzie najbardziej odpowiednia do naszej sukni ślubnej, najbezpieczniejszym kolorem i zarówno materiałem, będą kryształy w kolorze crystal – czyli biżuteria ślubna transparentna (np. kryształy Swarovski, kryształ górski, itp.). Warto pamiętać, że są one najbardziej uniwersalne i pasujące do wszystkich odcieni sukni, taka biżuteria ślubna cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Do ciepłych odcieni, oprócz kryształów w kolorze crystal, przepięknie pasować będą kryształy w kolorze crystal golden shadow, ten odcień rzuca piękne złote refleksy i utrzymany jest w ciepłej kolorystyce.

Podstawą w doborze biżuterii ślubnej jest jeden styl – dodatki ślubne muszą współgrać ze sobą (jeśli wybieramy naszyjnik ślubny i kolczyki ślubne to jedno i drugie powinno być wykonane z tych samych materiałów).
Bardzo często suknie ślubne zdobione są kryształkami Swarovskiego, lub perłami Swarovski (bądź też szklanymi kryształkami i perłami sztucznymi), wówczas najlepiej dobierać biżuterię, która będzie nawiązywać do wykorzystanych zdobień w sukni. Mogą to być perły lub kryształy a także połączenie jednego i drugiego, idealnie się sprawdza i bardzo ładnie prezentuje.

Sprawdź inne artykuły dotyczące tematyki ślubnej, z pewnością Cię zaciekawią.Wróć
Zaloguj się | Załóż konto | Regulamin Galerii       Pomoc | Newsletter        Linki | O Galerii | O mnie | Media | Napisz do mnie
Płatności obsługuje - platnosci.pl (PayU S.A.)

copyright © 2012 GaleriaŚlubna.com
Miejsce, gdzie Piękno i Styl są pod kontrolą Artysty!

kolczyki do ślubu, bransoletka do ślubu, naszyjnik do ślubu, Swarovski, biżuteria srebrna, biżuteria ślubna, komplet biżuterii ślubnej, galeria ślubna,
srebrna biżuteria do ślubu, kamienie szlachetne, perły Swarovski, perły naturalne, kryształ górski, opaski ślubne z kryształami i perłami, kryształy Swarovski, stroiki ślubne, spinki ślubne do włosów